Reklam Ver! Firmanızın reklamlarının Sultanbeyli TV'de yer almasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sultanbeyli Adına Herşey
Whatapp İhbar Hattı
reklam1
Sivilcelere Pratik Çözümler
Sivilcelere Pratik Çözüm

Her kadının başında dert olan sivilceler için bugüne kadar milyonlarca ilkel tedaviler öne sürüldü. Peki hangisi gerçekten faydalı? Hangisi hassas ciltlerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği tarzda?

Aslında tüm bu sorulardan önce incelememiz gereken şey sivilce neden oluşur? Kaynağı nedir?

Aslında sivilce oluşumunun bir çok sebebi var. Çevresel, genetik, beslenme ve hormonel faktörlerin etkisi çok büyük. Günlük hayatımızda sıklıkla tercih ettiğimiz fast-food, baharatlı atıştırmalıklar sivilcelerin en büyük dostu. Gün boyu tercih ettiğimiz yiyecekler sivilce sorununu tetikleyen en büyük etmenlerden birisi. Gelelim diğer sebeplere… Yüzümüz ve vücudumuzda bulunan sebum hücreleri bulunur. Bu hücreler cildin korunmasında yararlı olmakla beraber dökülmeyen ölü hücrelerimizle birleşip gözenekleri tıkar. Tıkanan gözenekler belli bir süre sonra bize sivilce ve akne olarak geri döner. Peki ya çözüm?

En etkili çözüm her daim doktor bünyesinde alınan tavsiyeler, beslenme düzeni ve ilaçlar. Tabi bunlar dışında bizimde evde yapabilceğimiz basit ve ilaçtan daha masum çözümler var;

LİMON

İçinde bulundurduğu sitrik asit cilt yüzeyinde biriken kir ve yağı doğal yöntemlerle çözer. Gün boyu cilt yüzeyine biriken kir gözenekleri tıkayarak akne ve siyah noktaya yol açar. Limon antibakteriyel özelliğiyle cilt yüzeyindeki yağları çözer ve gözeneklerdeki tıkanıklığı açar. Bir miktar limon suyunu pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Ölü deriyi söker ve cildi derinlemesine temizler. Limon  suyu güçlü bir bileşendir. Bu yüzden cildinizin hassasiyetini önceden bileklerinize damlattığınız 2-3 damla limon suyuyla kontrol edebilirsiniz. 15 dakika kadar beklettiğiniz bölgede herhangi bir kızarıklık veya yanma hissi gerçekleştiyse başka çözümleri denemenizi tavsiye ederiz.

SARIMSAK

Sarımsağın çok güçlü bir antibiyotik olduğunu çoğumuz biliriz. Peki sivilceler sarımsakla nasıl kurutulur? İkiye böldüğünüz bir diş sarımsağı sivilcenin üzerine koyup bir süre bekletin. Sivilceyi çok hızlı bir şekilde söndürdüğü gibi bir miktar yanma yaptığını ve sarımsağın tüylendirme, tüyü güçlendirdiğini belirtmeden geçmeyelim.

ELMA SİRKESİ

Kuvvetli bir mikrop öldürücü olan elma sirkesi yara temizliğinde de oldukça etkilidir. Bir miktar elma sirkesini pamuk yardımıyla cildinize nazikçe uygulayın. Biraz beklettikten sonra yıkayın. Ayrıca güneş lekeleri içinde oldukça etkili olan elma sirkesi leke tedavisinde de kullanılıyor.

reklam4
Bizi Takip Edin!
2022©copyrightsultanbeylitv