Reklam Ver! Firmanızın reklamlarının Sultanbeyli TV'de yer almasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sultanbeyli Adına Herşey
Whatapp İhbar Hattı
reklam1
Sultanbeyli'de Etik Siyasetçiler İstiyoruz.
İlyas BAĞATUR
İlyas BAĞATUR
Sultanbeyli’de Etik Siyasetçiler İstiyoruz.

Sultanbeyli’de Etik Siyasetçiler İstiyoruz.

Sultanbeyli’de Etik Siyasetçiler İstiyoruz.

Geçtiğimiz dönem Sultanbeyli’de yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde “Atatürk” adının anılmamasına CHP İlçe Başkanı Murat Kantekin tepki göstermişti.

Aslında siyasetçiler “Din” ve “Atatürk” gibi etik değerlerimizi her zaman siyasi manevralar olarak kullanırlar.

Cumhuriyetimizin kurucu figürü olması açısından ve o yıllarda yaşanılanların birçok unsuru Cumhuriyet Kuruluşunun da sancılı olması toplumun bilince gelmemesi, tarihimizin ideolojik bir ihtiyaç olmaktan çıkamaması vs. Yani mesafe oluşturması hem derin hem de uzunca bir konu.

Tabi bu konuda üzerinde entelektüel ve akademik çalışmalar yapılması gereken başka bir mevzu.

İlçemiz olan Sultanbeyli’ye gelecek olursak, bunun bir örneğini de geçtiğimiz dönem CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı tarafından maalesef her ne kadar ilçe protokolünü uyarır nitelikte olsa da aslında bu durum ilçemizi etik değerlere saygısız davranmakla ülke gündemine taşımış olmasını uygun görmediğimi ve en azından benim gibi Sultanbeyli' için endişesi ve hüznü olanları üzmüş olduğunu belirtmek isterim.

Tabi siyaset yapanların rakiplerini siyaseten yıpratmaya çalışmasını da anlayabiliriz. Kendi parti büyüklerinin dikkatlerini çekebilmelerini ve siyaseten yükselebilmek için adap kurallarını es geçmelerini absürt davranışları siyasi sıçrama ölçümlemesi yapmalarını da anlayabiliriz bu kastım tüm siyasetçilerimize.

Ancak ölçü ve mesafeyi iyi ayarlamak gerekir: ilçemizin itibarını alçaltmak ne siz siyasetçilerimize ne de bize fayda sağlamaz. Sultanbeyli halkı ilçemizin imajını ve itibarını hesap etmeyebilir zaten işleri de bu değil ancak siz siyasetçilerimiz bu şehrin mimarlarısınız, ve bu ilçenin mimarlarının itibarlarını aldıkları ilçeye borçlu olduklarını sürekli hatırlamalıdırlar, işte tam da bu yüzden düşüncelerinizi, fikirlerinizi anlatırken karşı tarafın sizin düşüncelerinizle ilgili ne düşündüklerini hesap etmek zorundasınız.

30 Ağustos Zafer Bayramı gibi tüm bayramlarımızı ve ülkemizin tüm manevi ve manevi şahsiyetleri üzerinden siyasi manevra alanı olmaktan çıkarılması ve ülkesi söz konusu olduğunda hiçbir ideolojik ve kimlik sorunu yapmadan ülkemizi korumak için bu uğurda savaşmış tüm atalarımızın ruhu şad mekanı cennet olsun diyorum.

Siyasetçilerimizin de ülkemizi ve Sultanbeyli'mızı birleştirici bütünleştirici olmasını temenni ediyoruz

30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun…

reklam4
Bizi Takip Edin!
2022©copyrightsultanbeylitv