Reklam Ver! Firmanızın reklamlarının Sultanbeyli TV'de yer almasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sultanbeyli Adına Herşey
Whatapp İhbar Hattı
reklam1
QUİ EST LE COMMANDANT
İlyas BAĞATUR
İlyas BAĞATUR ilyasbest@hotmail.com
QUİ EST LE COMMANDANT


Küresel güçler bizimle uğraşıyor, ilerlememizi istemiyorlar sözü devleti yönetme görevini üstlenenlerin söylememesi gereken bir sözdür. Onların görevi çare bulmaktır.
Dünyadaki bütün ülkelerin yöneticileri elinden geldiği kadar ülkesini kalkındırmaya ve başkalarını geriletmeye, çelme takmaya çalışır.
Bunu her bakımdan yapar: kültürel, ekonomik, siyasi ve hatta gücü yeterse askeri bakımdan gerçekleştirmeye çalışır. Ülke yönetimine talip olanlar bunu bilerek talip olur. Düşmanı halka şikâyet etmek doğru değildir ve hiçbir şeye de yaramaz.
Elinizde hazine var, ordu var, bürokrasi var, polis ve asker var. Her sözünüz kanun. Ne istediniz de vermedik. Tarihte hangi millet ve ülke düşmanlarının merhametiyle yaşamış ve ayakta kalmış. Türkiye'nin düşmanları yeni mi çıktı.
Bizi yönetenlerden mazeret değil, sorunlarımıza çare bulmalarını istiyoruz. Çare bulsunlar ki biz de onlara dua edelim. Önce israfı önlesinler. Saraylar, uçaklar, makam araçları itibar getirmez. Ülkeyi güçlü kılmaz ve kalkındırmaz.

İstiklal Harbinde süslü parlak giysileriyle general Trikopis teslim olmak için çadıra girdiğinde nefer kıyafetiyle iki üç asker gördü ve sordu: qui est le commandant: kumandan hanginizsiniz. Bu millet her sıkıntıya ve zorluğa katlanır. Emirlere itaat eder. Yeter ki onu yönetenlerin sadakatine inansın.

reklam4
Bizi Takip Edin!
2024©copyrightsultanbeylitv