Reklam Ver! Firmanızın reklamlarının Sultanbeyli TV'de yer almasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sultanbeyli Adına Herşey
Whatapp İhbar Hattı
reklam1
Chp'nin Kritik Kavşağı
İlyas BAĞATUR
İlyas BAĞATUR ilyasbest@hotmail.co
Chp'nin Kritik Kavşağı


CHP’nin kurumsal tavrı budur demeye hakkım yok,  ancak CHP’nin kimi sözcülerinin söylemlerine bakarak ya da Sultanbeyli ilçe örgütüne baktığımızda, şöyle bir şeyse aranılan şey, CHP’nin de sağcılaşmasıysa, Sultanbeyli’nin hatta Türkiye’nin ihtiyacı sağ-sol ekseninden bakarak sağcılaşmak değildir.

Ya da Sultanbeyli’nin ve Türkiye’nin ihtiyacı olan Muhafazakarlar, Sekülerler, Kürtler gibi üçlü yaşanılan toplumsal kutuplaşmanın birinden yana ya da bu kutuplaşma hiç yokmuş gibi yapmakta değildir Sultanbeyli’nin ve Türkiye’nin ihtiyacı bütün bu katmanları bilerek daha yukarıdan başka bir siyaset üretmekle çıkılabilir ancak bu sıkıntılardan ve ülkemizin de, ilçemizin de ihtiyacı budur.

Bazı aday ve meclis üyesi seçimleri içinde bunu söyleyebiliriz, Muhafazakarlar, Sekülerler, Kürtler üçlü kutuplaşmasından bakarak ve Muhafazakar kitlenin büyüklüğünden yola çıkarak Ekmelettin ihsanoğlu, ilhan kesici gibi ve Sultanbeyli ilçemizde Ak parti’de kabul görmemiş bazı isimleri meclis üyesi yada adayı yaparak, veya şimdiki Sultanbeyli CHP ilçe başkanı gibi 30 Ağustos’ta siyasi çıtasını yükseltmek  bu uğurda Sultanbeyli’nin imajını yerle bir edercesine ATATÜRK mozalesi önünde nasıl adını anmazsınız gibi popilist şov yapan yamalarla devam edecekse CHP’nin sonu yeniden hüsrandır.

Sultanbeyli’nin ve elbette ki ülkemizin ihtiyacı olan şey sağcılaşmak ya da yeni sağ politikalar veya yeni sağ adaylar değil.

Sultanbeyli’nin ve Türkiye’nin ihtiyacı herkesin kendi kimlikleriyle onuruyla yaşayabileceği yeni bir yaşamın koşullarını konuşmakla mümkündür herkesin kimliğine saygı duymak meselesi ancak bir kimliği baz almak, bir kimliği esas almak, bir kimliği başakmış gibi görmek değildir.

Bu yüzden CHP için çok kritik bir kavşak var orada bu kavşakta yanlış tercihlerde bulunursa CHP farklı süreçler çalışmış olabilir ancak yeniden 1989-1992 krizine dönebilir…


reklam4
Bizi Takip Edin!
2022©copyrightsultanbeylitv