Reklam Ver! Firmanızın reklamlarının Sultanbeyli TV'de yer almasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sultanbeyli Adına Herşey
Whatapp İhbar Hattı
reklam1
Kültür Merkezleri, Kütüphaneler, Yeşil Alanlar
Kültür Merkezleri, Kütüphaneler, Yeşil Alanlar

Okullar

Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay’ın duyurduğu 3 yeni okul 2018-2019 eğitim-öğretim yılında hizmete girdi. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda düzenlenen törende duyurulan hizmete açılan 3 okul şu şekilde; Aziz Sancar Anadolu Lisesi, Naim Süleymanoğlu Spor Lisesi ve Şehit İhsan Yıldız İmam Hatip Ortaokulu. Tahsisi yapılan 9 okul alanının da ihalesinin beklendiği Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin tarafından duyuruldu ayrıca yeni okulların Sultanbeyli halkına hayırlı olması temennisinde bulundu. Son 5 yılda eğitim alanında 23 projeyi ilçeye kazandıran Hüseyin Keskin’in projeleri arasında ilçeye üniversite kazandırmakta bulunuyor. 

Kültür Merkezleri

Hizmete alınan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi sanat etkinliklerini Sultanbeyli’nin ayağına getirdi. 
Kültür merkezlerinde tiyato, çocuk tiyatroları, seminer, söyleşi,dinleti,sergi ve konser gibi sanatsal aktiviteler gerçekleştirilmekte.

Kütüphanelerimiz

Şehit İlhan Varank  Kütüphanesi
Adını Fettullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonucunda şehit ettiği Prof. Dr. İlhan Varank’tan alan Sultanbeyli Şehit İlhan Varank Kütüphanesi 120 kişiye aynı anda hizmet verebiliyor. 5.000 çocuk kitabıyla birlikte 17.000 kitabı bulunan kütüphanede çocuklar için okuma saatleri düzenleniyor. Üye sistemiyle çalışan kütüphanemiz aynı zamanda üyelerine 1 ay kadar ödünç kitap veriyor. Çalışma saatleri hafta içi 09:00-17:00 hafta sonu  09:00-18:00’dur.

Aydos Kütüphanesi
İlçe sakinlerinin kültür merkezi olan Aydos kütüphanesinde 11.679 kitap bulunmakla beraber Radyo dalgalarıyla veri tanımlama sistemini (RFID) ülkemizde ilk kullanılan kütüphane olma özelliğini taşımakta.Üye sistemiyle çalışan kütüphanemizde 14 gün boyunca kitap ödünç verilebilmektedir.

Parklar ve Yeşil Alanlar
15 Temmuz Şehitler Parkı, Şehit Rahim Çelik Parkı gibi ilçemize 10 yılda 52 park ve binlerce yeşil alan kazandırdık.
Sultanbeyli’ne  son 10 yılda kazandırılan 52 park ve binlerce metrekarelik yeşil alanın varlığından ilçe sakinleri oldukça memnun. Sultanbeyli Belediyesinin projelerinin büyük bir kısmını kapsayan parklar ve yeşil alanlar için çalışmalar devam ediyor. Oyun grupları, koşu parkları, fitness aletleri, dinlenme, halı saha ve yeşil alanlarıyla yediden yetmişe her yaştan vatandaşın ortak alanı. Turgut reis mahallesinde hizmete açılan Paksoy Çocuk Parkı’da gerçekleştirilen bu projelerin en çiçeği burnunda olan projesi. 


reklam4
Bizi Takip Edin!
2022©copyrightsultanbeylitv