Reklam Ver! Firmanızın reklamlarının Sultanbeyli TV'de yer almasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sultanbeyli Adına Herşey
Whatapp İhbar Hattı
reklam1
Abdülmecid Efendi Köşkü Kapılarını ''İçimdeki Çocuk'' Sergisine Açtı.
Abdülmecid Efendi Köşkü Kapılarını ''İçimdeki Çocuk'' Sergisine Açtı.

Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminin önemli binalarından biri olan Nakkaştepe’deki Abdülmecid Efendi Köşkü, 16. İstanbul Bienali süresince Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç koleksiyonundan eserler ile ‘İçimdeki Çocuk’ sergisine ev sahipliği yapacak.

Nakkaştepe’deki Abdülmecid Efendi Köşkü, 16. İstanbul Bienali süresince Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç Koleksiyonu’ndan bir seçkiyi sergiliyor. Ömer M. Koç’un tüm safhalarınısık eleyip sık dokuduğusergi, ülkemizden ve dünyadan 60 kadar sanatçının 17’nci yüzyıldan günümüze geniş bir döneme yayılan 100’den fazla yapıtını ziyaretimize sunuyor.

Károly Aliotti’nin sanat danışmanlığında olan ‘İçimdeki Çocuk’ sergisi, çoğunlukla yetişkinlerin çocukluk dönemine ait izlerin içindeki etkisini, büyüdükçe kaybedilen hayal gücünü sergiliyor; ilgi çekici ve sınır tanımayan çocuk dünyasını gözler önüne seren sergi bizi içimizdeki çocuğu dinlemeye davet ediyor. Küçük Prens’in yazarı ünlü yazar Antoine de Saint Exupéry’nin “Her yetişkin önce çocuktu…  Ama pek azı bunu hatırlıyor” sözünü hatırlatan sergi, Picasso’nun yağlı boya tablosundan, Küçük Prens’in orijinal çizimlerine, çağdaş sanattan, bu sergiye özel üretilen enstalasyonlara ziyaretçilerin içlerindeki çocuğa bir yolculuk vadediyor. 


İçimdeki Çocuk sergisi, 10 Kasım 2019'a kadar, pazartesi hariç haftanın her günü 11.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

reklam4
Bizi Takip Edin!
2022©copyrightsultanbeylitv