Reklam Ver! Firmanızın reklamlarının Sultanbeyli TV'de yer almasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sultanbeyli Adına Herşey
Whatapp İhbar Hattı
reklam1
Stefan Zweig Bir Çöküşün Öyküsü İnceleme
Stefan Zweig Bir Çöküşün Öyküsü İnceleme

XV. Louis döneminin Fransa'sında geçen  Stefan Zweig'in çarpıcı öyküsü ''Bir Çöküşün Öyküsü'' Fransız sarayında son derece etkili olmuş aristokrat bir kadının zirvedeyken yere çakılmasını, iç bunalımlarını, yaşadığı acıyı bütün gerçekliğiyle kitaba yansıtılmış. Öyküde Aristokrat Mademe de Prie bir gün kralın Fransa kralının gözünden düşer ve  kral tarafından Normandiya'ya gönderilir.

Sarayda sözü geçen ve güç sahibi kadın ilgi odağı olduğu renkli ve hareketli Fransa gecelerinden sonra yalnız başına kaldığı kasaba hayatının yaşandığı bu sessiz yere süresi belli olmaksızın sürgüne gönderilmiştir. hayatına anlam katan ve ona gücünün asıl kaynağını sağlayan saray entrikaları ve dedikoduları olmaksızın bir hiç olan Madame de Prie sürgüne gönderildiği bu kasabada akıl sağlığını koruyabilmek için etrafındakileri kandırıp kibirli yaşantısına tekrar canlandırmak adına malikanede gösterişli eğlenceler düzenler. Zamanla akıl sağlığı kontrolden çıkan Madame de Prie bu yalan ve kurgudan ibaret hayata daha fazla katlanamayarak yaşamına son verir.

Yazarı Stefan Zweig'in şiir, öykü, deneme, roman ve oyun türlerinde yetkin eserler veren yazar 1942'de karısıyla beraber intihar ettiği biliniyor.

reklam4
Bizi Takip Edin!
2022©copyrightsultanbeylitv