Reklam Ver! Firmanızın reklamlarının Sultanbeyli TV'de yer almasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sultanbeyli Adına Herşey
Whatapp İhbar Hattı
reklam1
Türkiye için koronada kritik tarih 3 Haziran
Türkiye için koronada kritik tarih 3 Haziran

Yeni normal döneme geçiş' süreci ile birlikte şehirler arası ulaşım yasağı uygulanan 31 ilden 16'sında seyahat yasağı kaldırılmıştı. Şimdi gözler yasağın 3 Haziran'a kadar uzatıldığı 15 ile çevrildi.

Yasak halen Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak'ta devam ediyor. Bu illerdeki yasakla ilgili olarak karar önümüzdeki hafta yeni vaka ve ölüm sayılarına bakılarak verilecek.

İl bazında olumsuz bir seyir görülmesi durumunda yasakların sürebileceği belirtiliyor. Ayrıca İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulları’nca il, ilçe veya bölgesel bazda yasaklar da uygulanabilecek.

Kullanımına kapatılan park, bahçe, sahil, mesire ve ören yerleri ile piknik alanları da tekrar açılıyor. Ancak bu alanlar maske ve sosyal mesafe kurallarına uyularak kullanabilecek. Risk durumunda bu alanlarda da geçici süreli yasaklar konabilecek

Yazın gelişiyle birlikte hareketlenmesi beklenen plajlarda da bazı kurallar uygulanacak. Bu kapsamda Antalya'nın Konyaaltı Plajı’nda sahile sabitlenen ahşapların etrafı halatlarla sarılarak 9 metrekarelik alanlar oluşturuldu.

Plaja gelenler 3’erli, 2’şerli ya da tekli hazırlanan şezlongları kullanabilecek. 3’lü ve 2’li şezlonglar yalnızca ailelerin kullanımına sunulacak. Her bir şemsiye grubunun arasında da 2.5 metrelik boşluklarla sosyal mesafe kuralı uygulandı.

İstanbul'da ise Büyükşehir Belediyesi de parklara sosyal mesafe halkaları çizdi. Anadolu yakasında Üsküdar, Kadıköy, Maltepe, Kartal, Pendik sahil parkları ile Avrupa yakasında Florya Sosyal Tesisleri, Küçükçekmece sahili, Haliç İTO Parkı, Maçka ve Bebek parklarına sosyal mesafe çizgileri eklendi. Caddebostan sahilindede benzer bir çalışma yapılıyor.

 reklam4
Bizi Takip Edin!
2022©copyrightsultanbeylitv