Reklam Ver! Firmanızın reklamlarının Sultanbeyli TV'de yer almasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sultanbeyli Adına Herşey
Whatapp İhbar Hattı
reklam1
Sultanbeyli İstanbulensis 7. Uluslararası Şiir Festivali
Sultanbeyli İstanbulensis 7. Uluslararası Şiir Festivali

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Ulusararası İstanbulensis Şiir Festivali 23-25 Ekim arasıProf. Dr. Necmettin Erbakan Kültür merkezinde gerçekleştirildi.  Türkiye'den ve yurt dışından katılımcıların geldiği festivalin bu yılki teması ''Balkan Esintileri''ydi.

 Sultanbeyli Belediye Başkanı Keskin, açılış konuşmasına "Şiirin kalbi Sultanbeyli'den, medeniyetimizin hür yüreği İstanbul'dan Bosna Hersek'i, Hırvatistan'ı, Kosova'yı, Romanya'yı, Arnavutluk'u, Kuzey Makedonya'yı, Yunanistan'ı, Sırbistan'ı, Bulgaristan'ı ve gönül coğrafyamızda olan gönül dostlarımızı muhabbetle selamlıyor, kıyamete kadar kardeşliğimizin daim olmasını diliyorum." diyerek başladı. Sultanbeyli'nin markalaşan festivali İstanbulensis Şiir Festivaline yoğun ilgi ve katılım gerçekleşti.

Vatan" temalı şiirlerle başlayan festival akabinde Bosna Hersek'ten Cemalettin Latiç, Makedonya'dan Leyla Şerif Emin, Romanya'dan Hayat Memiş, Arnavutluk'tan Jolanda Lila Tusku, Sırbistan'dan Milica Lilic ile Cengizhan Orakçı, Şadiye Kılıç, Mehmet Özger, Selim Sina Berk ve Ali Sali kürsüye çıkıp şiirlerini okudu.

Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar ve Balkanlardan gelen şairlerin yanı sıra İstanbullu edebiyat düşkünlerinin katıldığı program, Türk Halk Müziği sanatçısı Şükriye Tutkun konseriyle sona erdi.

Çeşitli etkinliklerle 2 gün boyunca şairlerin okullarda gençlerle buluşacağı festival, Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesinde şiir dinletileri ve 3 Hisar konserinin yer alacağı kapanış programıyla sona erdi.

reklam4
Bizi Takip Edin!
2022©copyrightsultanbeylitv