Reklam Ver! Firmanızın reklamlarının Sultanbeyli TV'de yer almasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sultanbeyli Adına Herşey
Whatapp İhbar Hattı
reklam1
İletişim Başkanlığı'nın seyircisiz konserleri Youtube'da da seyircisiz
İletişim Başkanlığı'nın seyircisiz konserleri Youtube'da da seyircisiz

30 milyon lira harcanarak gerçekleştirildiği iddialarıyla tartışma yaratan ancak maliyetleri halen açıklanmayan "İstanbul Yeditepe Konserleri" yayınlandığı Youtube'da ilgi görmüyor. Ajda Pekkan'ın 22 bin, Sibel Can'ın 50 bin görüntülemeye ulaştığı konser dizisinde Alişan ve Demet Akalın'ın katıldığı üçüncü günde 'dislike' sayısı beğeni sayısını geride bıraktı.

Yalnızca 9 bin görüntüleme alan dördüncü günün konserinde ise sahnede yer alan Funda Arar ve Hakan Peker, 414 ‘like’ 124 ‘dislike’ aldı.

İstanbul Yeditepe Konserleri’ne yaklaşık 60 isim dahil. Açıklanan isimler arasında sırasıyla Ajda Pekkan, Sibel Can, Demet Akalın, Alişan, Funda Arar, Hakan Peker, Işın Karaca, Coşkun Sabah, Ümit Besen, Cengiz Kurtoğlu, Arif Susam, Serdar Ortaç, Sinan Akçıl, Muazzez Ersoy, Zekai Tunca, Özhan Eren, Orhan Hakalmaz, Ceyhun Çelikten, Ebru Yaşar ve Bülent Serttaş yer alıyor.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA YAPILDI

İletişim Başkanlığı, konserler için 30 milyon lira harcandığı iddiaları üzerine web sitesinden bir açıklama yayınlayarak bu rakamın gerçeği yansıtmadığını savundu. İletişim Başkanlığı ayrıca “konserlere ilişkin asılsız iddia, yalan ve çarpıtma ile algı operasyonu yapanlar hakkında hukuki yollara başvurulacağını” bildirdi.

Açıklamada “sektörün çarklarının yeniden dönmesinin sağlandığı ve milletin müzisyenlerle ve kültür-sanat etkinlikleriyle buluşmasına imkan doğduğu” belirtilerek, “Bu süreçten en çok etkilenen sektörlerin başında gelen müzik sektörü de yalnız bırakılmamıştır. Bu kapsamda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Covid-19 ile mücadele tedbirleri nedeniyle evde kalmak zorunda olunan dönemde müzik camiasına destek amacıyla bir dizi konser etkinliği başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

İletişim Başkan Yardımcısı Çağatay Özdemir de Twitter hesabından konserlere ilişkin paylaşımlarda bulunarak, “Milletimizin salgın nedeniyle içinde bulunduğu sıkıntılı ortamı bir nebze olsun hafifletmek ve uzun zamandır durgun olan müzik sektörüne destek olmak amacıyla düzenlediği konserleri siyasi malzeme olarak kullanmak samimiyetten uzak bir eylemdir. Emekçileri sadece kirli siyasetlerine alet edebildikleri sürece seven sözüm ona emekçi dostu çevreler bir kez daha gerçek yüzünü göstermiştir. Buradan tekrar ifade etmek isterim ki her sektörün yanında olduğumuz gibi sanat emekçilerimizin de yanında olmaya devam edeceğiz. Müzik susmayacak” dedi.

reklam4
Bizi Takip Edin!
2022©copyrightsultanbeylitv