Reklam Ver! Firmanızın reklamlarının Sultanbeyli TV'de yer almasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sultanbeyli Adına Herşey
Whatapp İhbar Hattı
reklam1
İdlibte Son Durum
İdlibte Son Durum

2011'den bu yana Suriye'de devam eden iç çatışma her geçen gün daha da alevleniyor. Rusya'nın desteklediği Suriye rejiminin Han Şeyhun kasabasına girmesiyle kendilerini katledeceklerini düşünen ve korkan binlerce Suriyeli, Türkiye sınırına ilerliyor.

Son günlerde hava saldırılarının arttığı ve bir hastanenin vurulduğu konuşulan bölgeden binlerce sivil Türkiye sınırına doğru ilerliyor. Sınırdaki gerginliğin artmasıyla ateşkes ilan eden Rusya'nın ateşkesi sivillerin gerginliğini azaltmadı. Rusya bakanlığının açıklamasına göre ;

 "Rusya Tarafları Uzlaştırma Merkezi, durumu istikrara kavuşturmak için Suriye ordusunun 31 Ağustos 06.00 itibarıyla, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde tek taraflı olarak ateşkes ilan etmesi konusunda anlaştı." 

3 milyon 700 bin kişinin yaşadığı bilinen İdlib'den binlerce sivilin Türkiye hattına doğru ilerlediği söyleniyor. Şuan da Türkiye sınırında bulunan siviller Türkiye'ye girmek için eylem yapıp tomalara saldırıyor. Öte yandan tedbirini alan Türk askerleri sınırdan kaçak yollarla girmeye çalışan , Suriyelileri durduruyor.


 

reklam4
Bizi Takip Edin!
2022©copyrightsultanbeylitv