Reklam Ver! Firmanızın reklamlarının Sultanbeyli TV'de yer almasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sultanbeyli Adına Herşey
Whatapp İhbar Hattı
reklam1
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e Meclis'te yumruklu saldırı
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e Meclis'te yumruklu saldırı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz'un yumruklu saldırısına uğradı. Özel, "Kaba kuvvete başvuran bir anlayış ile karşılaşmak istemezdik. Biz Enis Berberoğlu için pasif bir yavaşlatma eylemi yapıyorduk," dedi.

TBMM’de mahalle bekçileri kanunu görüşülürken, CHP’li vekiller Enis Berberoğlu’nun vekilliğinin düşürülmesini protesto amacıyla “yavaş oy kullanma eylemi” yaptılar. MHP’liler, Devlet Bahçeli’nin uzun süre bekletildiği gerekçesiyle CHP’lilerin eylemine yoğun tepki gösterdi.

Edinilen bilgiye göre, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Genel Kurul’a ara verilince, Başkanlık Divanı’nın arkasındaki odaya giderken MHP Milletvekili Olcay Kılavuz arkadan gelerek yumruk atmaya çalıştı. Yumruğun Özel’e isabet etmediği, bu durum üzerine CHP Milletvekillerinin Kılavuz’a müdahale ettiği öğrenildi.

ÖZEL: KALLEŞÇE BİR SALDIRI OLDU

Saldırının ardından Halk Tv’de canlı yayımlanan “Şimdiki Zaman Siyaset” programına bağlanan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, şunları söyledi:

“Arkadan kalleşce bir saldırıya uğradım. Herhangi bir yaralanmam yok. MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz arkamdan gelerek kalleşce saldırdı. Gözlüğümü yere düşürecek bir sarsıntı oldu. Yüzüme yumruk atmaya çalıştı. Hafif bir darbe aldım. Fakat benim saldırıya uğramamın ardından CHP’li milletvekilleri Kılavuz’u püskürttü. Kaba kuvvete başvuran bir anlayış ile karşılaşmak istemezdik. Biz Enis Berberoğlu için pasif bir yavaşlatma eylemi yapıyorduk. Kaba kuvvetli saldırının ardından oturuma ara verildi.”

Özel, bu saldırının ardından yaşanan gerginlikte Kılavuz’un da darbe aldığını belirtti.

TUNCAY ÖZKAN: VANDALLIĞA KARŞI ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Özel’e Meclis’te yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Özkan Twitter hesabından, “T.B.M.M’nde konuşma hakkını kısıtlamaya direnen ve özgürlüğü savunan grup başkan vekilimiz Özgür Özel’e arkadan saldıran vandallığa karşı asla taviz vermeyeceğiz. Meclis sorunlarımızı konuşacak. Çözüm arayacak. Çalışacak. Asla yılmayacağız” dedi.

reklam4
Bizi Takip Edin!
2022©copyrightsultanbeylitv