Reklam Ver! Firmanızın reklamlarının Sultanbeyli TV'de yer almasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sultanbeyli Adına Herşey
Whatapp İhbar Hattı
reklam1
AKP'de 5 il Başkanı İstifa Etti...
AKP'de 5 İl Başkanı İstifa Etti...

AKP’de çözülme hız kazandı. Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ile eski bakan Ali Babacan’nın Aralık başında partilerini kuracağı bildirilirken AKP'de istifa hareketliliği yaşanıyor. Dün Kütahya, Manisa ve Amasya il başkanlarının ardından bugün de Siirt ve Iğdır il başkanları partilerinden istifa ettiklerini açıkladı. Önceki gün AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir partide yeni istifaların olacağına işaret etmişti.. Bir diğer iddiaya göre, çok sayıda AKP'li milletvekilinin istifa ederek, törenle Babacan ve Davutoğlu'nun kuracağı partiye katılacağı belirtiliyor..

AKP Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, AKP Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, AKP Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek ve AKP Amasya Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal dün istifa ettiklerini duyurmuşlardı. Kırşehir için de istifa iddiaları gündeme gelmişti. Bugün ise AKP Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ile Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz görevinden istifa etti.


Fuat Özgür Çalapkulu’nun istifa açıklaması şöyle:

“31 Ocak 2015 tarihinde yapılan 5inci olağan kongre ile başladığım Ak Parti Siirt İl Başkanlığı görevimle alakalı olarak 7. olağan kongre sürecinde göreve devam etmeme düşüncemi Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’e iletmiştim. Bundan sonraki sürecin daha sağlıklı yürütülmesi ve bu makama ve davamıza uygun bir arkadaşla 2023 seçimlerine daha güçlü bir şekilde girebilmemiz için 1747 gündür büyük bir şeref ve gururla yürüttüğüm Ak Parti Siirt İl Başkanlığı görevimden bugün itibarı ile ayrılıyorum.

reklam4
Bizi Takip Edin!
2022©copyrightsultanbeylitv